Росія закриває свій ринок перевезень по книжкам ЄКМТ

жовтня 2009 року в Лісабоні, Португалія, відбулося чергове засідання Робочої Групи Міжнародного транспортного форуму (бувша Європейська конференція міністрів транспорту), в якому прийняла участь делегація АсМАП України.

Найбільш резонансною подією цього засідання було одностороннє рішення Російської Федерації на 2010 рік значно зменшити базову квоту книжок ЄКМТ, по яким можна здійснювати перевезення в/з Росії, до 67 базових дозволів.

Довідково: базова квота України у 2009 році складає 208.

Така позиція Росії викликала негативну реакцію як країн-членів ЄКМТ, так і Президентства Мальти в МТФ, Генерального Секретаря МТФ.

Президент АсМАП України неодноразово виступав під час засідання наводив аргументи та факти розвитку автотранспортних перевезень між країнами СНД та ЕС, закликав Російську делегацію до поміркованого підходу, наголошував на неможливості зменшення базової квоти під час економічної кризи. Така позиція України була підтримана всіма делегатами країн-членів Робочої Групи.

Делегація Росії зайняла жорстку позицію і не сприймала ніякі доводи інших учасників засідання.

Рішення Російської Федерації щодо обмеження дії кількості ліцензій ЄКМТ на її території є необґрунтованим, безпідставним, і прийняте без належного інформування Президента МТФ, що передбачено відповідними Правилами і процедурами МТФ, та країн-партнерів по Форуму, які користуються системою дозволів ЄКМТ. Це рішення прийняте в супереч рішенням Конференції міністрів транспорту 2005 року в Москві щодо встановлення квоти дозволів ЄКМТ, раніше досягнутим в рамках МТФ у цьому році домовленостям щодо «замороження» перегляду квоти дозволів на період економічної кризи, до 2012 року.

Генеральний Секретар МТФ, Жак Шорт, наголосив, що питання таким чином переходить у політичну площину і пообіцяв терміново провести переговори з Міністром транспорту Росії.

Президент АсМАП України інформував Робочу Групу, що він готовий разом з паном Шортом приїзди до Москви для участі в переговорах з паном Левіті ним, Міністром транспорту РФ.

АсМАП України вживає термінових заходів з метою інформування Уряду та необхідності терміново провести політичні консультації з Росією на вищому рівні.


14 октября, 2009