Щодо стану розв’язання проблемних питань міжнародних автомобільних перевізників та участі в акціях протесту.

Шановні перевізники !

На сьогоднішній день виконання Вимог страйкового комітету міжнародних автомобільних перевізників України до Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення конкурентоспроможності українських міжнародних автомобільних перевізників знаходиться у такому стані.

Вважаються виконаними у повному обсязі такі вимоги:


1) Щодо забезпечення неухильного виконання розпорядження КМУ №307 від 07.06.2002 щодо заборони примусового проходження автомобілів через приватний термінал у пункті пропуску «Ягодин».


На звернення Асоціації Державною митною службою України прийнято рішення, згідно з яким особовий склад контролюючих органів з терміналу «Автопорт Ягодин» переведено у пункт пропуску «Ягодин», де починаючи з 23 травня 2008 року безпосередньо здійснюється оформлення товарів у режимі "імпорт".

2) Щодо використання причепів/напівпричепів, що належать нерезидентам України.


Кабінетом Міністрів України 20.08.2008 року прийнято постанову № 715 "Про доповнення Порядку здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон".

Згідно цієї постанови декларування автомобільного транспортного засобу - причепа (напівпричепа), що зареєстрований на постійній основі на території іноземної держави та тимчасово ввозиться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) тягачем перевізника - резидента здійснюється без застосування вантажної митної декларації за умови подання митному органу договору найму (фрахтування) цього тягача іноземним власником або користувачем причепа (напівпричепа) з метою виконання міжнародного перевезення.


3) Щодо проведення переговорів КМУ з Урядами Польщі та Словаччини з метою скасування введеного цими країнами в односторонньому порядку обмеження на кількість пального, яке ввозиться на їх території в баках транспортних засобів, що є порушенням міжурядових Угод про міжнародні автомобільні перевезення.

Згідно з інформацією Департаменту автотранспорту Міністерства транспорту, пошт та телекомунікацій Словацької Республіки 25 жовтня 2007 року прийнята нова редакція Митного закону СР №537/2007. У відповідності до нової редакції Митного закону СР не існує обмежень щодо кількості ввезеного у баку транспортних засобів пального при виконанні українськими перевізниками міжнародних вантажоперевезень.

З 01.12.2008 року, польська сторона припинила нараховувати акцизний податок на імпорт палива, що перевозиться в стандартних баках, які встановлені на транспортних засобах заводом - виробником.


4) Щодо застосовування в Україні європейських вимог при реєстрації транспортних засобів та проведені їх державного технічного огляду.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 606 "Про Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів" та № 607 "Про затвердження Порядку надання суб’єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду". Новий Порядок проведення державного техогляду набирає чинності з 1 січня 2009 року.


Центр технічного огляду КТЗ розпочав діяльність з видачі міжнародних сертифікатів технічного огляду КТЗ.

Мінтрансзв’язку видало наказ від 09.01.2009 №8 «Про заходи щодо забезпечення виконання Угоди про прийняття єдиних умов періодичних технічних оглядів колісних транспортних засобів і про взаємне визнання таких оглядів», яким зобов’язало ДП «ДержавтотрансНДІпроект» до 15.01.2009 розробити проект Порядку отримання Міжнародного сертифіката технічного огляду колісного транспортного засобу та повідомити Договірні Сторони про обов’язкове застосування МСТО після закінчення перехідного періоду – не раніше 01.07.2009.

Затверджено таку вартість послуг (у т.ч. ПДВ):

  • оформлення МСТО (первинне) – 66 грн.;
  • перевірка відповідності вимогам Припису №1 ЄЕК ООН, доданого до Віденської Угоди 1997 року – 72 грн.;
  • внесення доповнень до МСТО (повторне звернення) – 48 грн.

На сайті АсМАП розміщена інформація щодо забезпечення видачі українським автомобільним перевізникам МСТО колісних транспортних засобів.

Вимоги, які виконано у межах повноважень Уряду, такі:


1) Щодо приведення до європейських стандартів процедури та терміни оформлення товарів і транспортних засобів в пунктах пропуску через державний кордон України та на внутрішніх митницях.

Кабінетом Міністрів України схвалено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через державний кордон" та подано на розгляд до Верховної Ради України. Зазначений проект Закону України 14.07.2008 року зареєстровано у Верховній Раді за № 2766.

Законопроектом вносяться зміни до законів України "Про ветеринарну медицину", "Про карантин рослин", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про безпечність та якість харчових продуктів", "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та передбачається, що у пунктах пропуску через державний кордон України контроль окремих товарів, що ввозяться на митну територію України здійснюватиметься митними органами у формі попереднього документального контролю.


2) Щодо повернення до нульової ставки оподаткування перевезень по території України, що виконуються автомобільним транспортом у міжнародному сполученні.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 3552 від 25.12.2008 “Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" щодо оподаткування послуг з міжнародних перевезень, яким передбачено оподаткування податком на додану вартість транспортних послуг, пов’язаних з міжнародним перевезенням вантажів автомобільним транспортом, як у межах України, так і за межами державного кордону за “0” ставкою.

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики 14.01.2009 законопроект розглянуто та за пропозиціями Голови комітету Терьохіна С.А. направлено на доопрацювання.


3) Щодо встановлення нульової ставки ввізного мита та звільнення від оподаткування операції з ввезення на митну територію України нових (ЄВРО-4 та ЄВРО-5) сідельних тягачів, напівпричепів до них, вантажних автомобілів та автобусів для міжнародних перевезень більше 45 пасажирів.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроекти №3141 від 11.09.2008р. та №3444 від 04.12.2008р «Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України», яким передбачається встановити нульову ставку ввізного мита на сідельні тягачі – код УКТ ЗЕД 8701 20 10 00 та напівпричепи до них – код УКТ ЗЕД 8716 39 30 10.


Вимога щодо делегування АсМАП України права проведення розподілу, видачі та контролю використання дозволів на здійснення перевезення вантажів територією іноземних держав» - знята у зв’язку із роз’ясненнями, які надані Міністерством юстиції України по застосуванню норм чинного законодавства, які не дозволяють делегування зазначених функцій громадській організації.


Щодо відміни розпорядження КМДА щодо заборони в’їзду в місто у денний час вантажного автотранспорту, як такого, що паралізує роботу підприємств міста, перешкоджає доставці товарів у м. Київ та транзитом через цей головний транспортний вузол України у інші регіони та країни.

Відповідно до Розпорядження КМДА № 1024 від 25.07.2008 Забороняється з 01.06.08 заїзд вантажного транспорту загальною масою більше 4,5 тонн в межі міста Києва з 07-00 год. до 20-00 год.


Заїзд в межі міста Києва автомобілів, які здійснюють перевезення вантажів у міжнародному сполученні, дозволити з 10-00 год. до 17-00 год. при наявності у водіїв міжнародної товаро-транспортної накладної „CMR” або книжки міжнародних дорожніх перевезень (МДП) та обладнання автомобіля знаком TIR.”

У зв’язку з порушення процедури погодження та незаконністю вищезазначеного розпорядження на даний момент воно оскаржується в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Ухвалою Окружного адміністративного суду від 11.09.2008р. суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Кабінет Міністрів України.

Відбулось 4 судових засідання. Наступне судове засідання призначено на 12.02.2009р.

Інші вимоги знаходяться на різних стадіях їх виконання.


Рада АсМАП України та Страйковий комітет систематично здійснюють контроль за станом виконання цих Вимог.

Секретаріат Асоціації докладає зусиль на позитивне вирішення проблемних питань міжнародних автомобільних перевізників та з цією метою проводить конструктивну співпрацю в Комітетах Верховної Ради України, Кабінеті Міністрів України, а також з відповідними міністерствами та відомствами.

Зокрема, 04.02.2009р. АсМАП України прийматиме активну участь у громадських слуханнях, які організовуються Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва та Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, по обговоренню проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» та ситуації, яка склалась на ринку автомобільних перевезень. На це засідання запрошено віце-прем’єр-міністра України, міністра транспорту України, народних депутатів та представників органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади на місцях.


На даний час Рада АсМАП України та Страйковий комітет міжнародних автомобільних перевізників України, у своїй переважній більшості, вважають, що на даному етапі необхідно продовжити наполегливу та конструктивну роботу з усіма гілками влади для вирішення проблемних питань міжнародних автомобільних перевізників, а вдаватись до більш радикальних заходів поки що не на часі.

З огляду на викладене Секретаріат АсМАП України звертається до усіх перевізників з проханням застосувати свої важелі впливу та провести з Народними депутатами усіх фракцій роботу з метою найскорішого прийняття Верховною Радою України законопроектів, спрямованих на вирішення проблем перевізників, а саме:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через державний кордон», зареєстровано у Верховній Раді за № 2766 від 14.07.2008 р.;

«Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України», зареєстровано у Верховній Раді за №3444 від 04.12.2008р.


06 февраля, 2009

Соглашение на использование cookie
Мы используем cookie-файлы для предоставления вам наиболее актуальной информации. Продолжая использовать сайт, Вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.