Інформація про стан виконання вимог Страйкового Комітету АсМАП України

На зустрічі членів Ради Асоціації з представниками органів виконавчої влади 7 липня поточного року та на засіданні Кабінету Міністрів України 9 липня обговорювалися проблеми конкурентноспроможності українських перевізників, зокрема, щодо виконання щодо повернення до нульової ставки оподаткування перевезень по території України, як при експорті, так і при імпорті товарів, та про встановлення нульової ставки ввізного мита і звільнення від оподаткування операції з ввезення на митну територію України нових (ЄВРО-4 та ЄВРО-5) сідельних тягачів, напівпричепів до них, вантажних автомобілів та автобусів для міжнародних перевезень.

Прийняті такі рішення:

Поданим Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України проектом Закону за № 2713 " Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та деяких інших законодавчих актів України" передбачається:

  • встановити нульову ставку оподаткування операцій з міжнародних перевезень автомобільним транспортом пасажирів, багажу, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу за межі державного кордону України (при експорті товарів) шляхом внесення змін до статті 6 Закону України "Про податок на додану вартість;
  • встановити нульову ставку ввізного мита на сідельні тягачі – код УКТ ЗЕД 8701 20 10 00 та напівпричепи до них – код УКТ ЗЕД 8716 39 30 10, а також автобуси – код УКТ ЗЕД 8702 10 11 30 - шляхом внесення змін до Закону України "Про митний тариф України".

Оскільки Закон " Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та деяких інших законодавчих актів України" не прийнятий Верховною Радою України та направлений на доопрацювання у комітет з питань бюджету, зміни з цих питань можна очікувати не раніше вересня місяця.

Щодо звільнення від сплати ПДВ при ввезенні транспортних засобів категоричне заперечення висловило Міністерство фінансів України. Дано протокольне доручення Кабінету Міністрів України вивчити європейський досвід оподаткування при ввезенні тягачів та напівпричепів для міжнародних перевезень для подальшого опрацювання цього питання.

Вимога Рішення Результат
1 Відмінити розпорядження КМДА щодо заборони в’їзду в місто у денний час вантажного автотранспорту, як такого, що паралізує роботу підприємств міста, перешкоджає доставці товарів у м. Київ та транзитом через цей головний транспортний вузол України у інші регіони та країни. Відповідно до Розпорядження №722 від 29.05.2008 : „Забороняється з 01.06.08 заїзд вантажного транспорту загальною масою більше 4,5 тонн в межі міста Києва з 07-00 год до 20-00 год. Заїзд в межі міста Києва автомобілів, які здійснюють перевезення вантажів у міжнародному сполученні, дозволити з 10-00 год. до 17-00 год. при наявності у водіїв міжнародної товаро-транспортної накладної „CMR” або книжки міжнародних дорожніх перевезень (МДП) та обладнання автомобіля знаком TIR.” Виконано частково.
2 Забезпечити неухильне виконання розпорядження КМУ №307 від 07.06.2002 р. щодо заборони примусового проходження автомобілів через приватний термінал у пункті пропуску «Ягодин». Державною митною службою України прийнято рішення про переведення особового складу контролюючих органів в пункт пропуску „Ягодин” та здійснення з 23.05.2008 року оформлення товарів у режимі „імпорт” виключно в пункту пропуску. Виконано.
3 Відкликати лист ДМСУ від 16.01.2008 №11/1-15/352-ЕП щодо застосування вексельної форми розрахунків під час митного оформлення транспортних засобів та листи від 14.02.2006 №11/2-9/1480-ЕП, від 27.12.2007 №11/2-10/13209-ЕП, від 26.01.2008 №11/6-9/824-ЕП щодо використання причепів/напівпричепів, що належать нерезидентам України. Верховний Суд України надав роз”яснення, викладені в листі від 21.04.08 № 21-7/2008 щодо заборони сплати податку на додану вартість шляхом видачі податкових векселів під час митного оформлення імпортних товарів, Посилаючись на Закон України від 28.12.2007 №107-IV „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” Не виконано.
4 Забезпечити неухильне дотримання процедури митного оформлення товарів передбаченої «Єдиним технологічним процесом обробки автотранспортних засобів, які слідують для розвантаження та чи завантаження на контейнерний термінал Одеського порту» шляхом внесення відповідних змін до нормативних документів Держмитслужби, зокрема до Наказу ДМСУ від 08.12.1998р. №771. Підписано спільний наказ Міністерства транспорту та зв’язку України та Державною митною службою України від 09.07.2008 №834/741 „Про митне оформлення вантажів в морських торговельних Одеському та Іллічівськом портах” В стадії виконання.
5 Забезпечити виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2005р. №269 «Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України» законодавчо визначивши процедуру попереднього документального контролю. Кабінетом Міністрів України подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через державний кордон”. В стадії виконання.
6 Повернутися до нульової ставки оподаткування перевезень по території України, що виконуються автомобільним транспортом у міжнародному сполученні. Кабінетом Міністрів України подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону за № 2713 " Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та деяких інших законодавчих актів України" В стадії виконання.
7 Встановити нульову ставку ввізного мита та звільнити від оподаткування операції з ввезення на митну територію України нових (ЄВРО-4 та ЄВРО-5) сідельних тягачів, напівпричепів до них, вантажних автомобілів та автобусів для міжнародних перевезень більше 45 пасажирів. Кабінетом Міністрів України подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону за № 2713 " Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та деяких інших законодавчих актів України" . Щодо звільнення від сплати ПДВ при ввезенні транспортних засобів категоричне заперечення висловило Міністерство фінансів України. В стадії виконання.
8 Делегувати Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП України) право проведення розподілу, видачі та контролю використання дозволів на здійснення перевезення вантажів територією іноземних держав. Згідно роз’яснення Міністерства юстиції України та Міністерства транспорту та зв’язку України неможливе делегування зазначених функцій громадській організації. Питання знято.
9 Терміново вступити у переговори з Урядами Польщі та Словаччини з метою скасування введеного цими країнами в односторонньому порядку обмеження на кількість пального, яке ввозиться на їх території в баках транспортних засобів, що є порушенням міжурядових Угод про міжнародні автомобільні перевезення. Згідно з інформацією Департаменту автотранспорту Міністерства транспорту, пошт та телекомунікацій Словацької Республіки, з 25 жовтня 2007 року була прийнята нова редакція Митного закону СР №537/2007. На цей час, у відповідності до нової редакції Митного закону СР, не існує обмежень щодо кількості ввезеного у баку транспортних засобів пального при виконанні українськими авто перевізниками міжнародних вантажоперевезень. Посольством України в Республіці Польща надіслано листи з зазначеного питання до Міністерства інфраструктури та МЗС РП. Станом на 3 липня 2008 року офіційної відповіді від зазначених міністерств та Посольства не надходило. Словаччина – виконано. Польща – в стадії виконання.
10 Забезпечити 100%-ве виконання в Україні умов Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДПНВ) Прийнята Постанова КМУ від 09.07 2008 №634 „Про внесення змін до Правил дорожнього руху”. Крім того, згідно доручення Прем’єр – міністра України, МВС у тримісячний строк затвердити маршрути руху, по яким здійснюються перевезення небезпечних вантажів, забезпечити встановлення відповідних дорожніх знаків, внести відповідні зміни до нормативно-правових актів МВС. В стадії виконання.
11 Застосовувати в Україні європейські вимоги при реєстрації транспортних засобів та проведені їх державного технічного огляду. Прийняті постанови КМУ № 606 "Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів" та № 607 "Про затвердження Порядку надання суб"єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду". Не визначено процедуру проходження техогляду для отримання міжнародного сертифікату техогляду (МСТО). Досягнуто домовленостей з МВС України про видачу постійних талонів державної реєстрації на нові транспорті засоби. В стадії виконання.
12 Забезпечити виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз. Ведеться постійний моніторинг видачі професійних віз українським водіям консульствами іноземних держав. Інформація надається до Постійно діючої комісії при МЗС України. В стадії виконання.
13 Вжити термінових заходів щодо впровадження дієвих механізмів контролю якості дизельного пального та стабілізації його ціни. Мінпаливенерго України в своєму листі зазначив, що зростання цін обумовлено збільшенням ціни нафти на світовому ринку та зменшенням власної переробки нафти на НПЗ, і як наслідок, зростанням частки імпортованих світлих нафтопродуктів на внутрішньому ринку. Держспоживстандарт в своєму листі зазначив, що впровадження стандартів на дизельне паливо та автомобільні бензини підвищенної якості відбудеться лише з 2011 року у зв’язку з тим, що більша частина підприємств нафтопереробної галузі потребують технічного переоснащення. Держспоживстандарт разом з Мінтрансзв”язку розробити план перевірок автозаправних станцій України стосовно контролю якості дизельного пального, що реалізується на цих станціях. Переглянути чинні стандарти на предмет відповідності європейським нормам та у разі необхідності внести зміни. Ціна на нафтопродукти – не виконано. Якість – у стадії виконання.


23 июля, 2008

Соглашение на использование cookie
Мы используем cookie-файлы для предоставления вам наиболее актуальной информации. Продолжая использовать сайт, Вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.