Автомобили DAFАвтомобили IvecoАвтомобили КрАЗАвтомобили HyundaiАвтомобили ShaanxiАвтомобили HOWOАвтомобили ЗиЛАвтомобили Western Star TrucksАвтомобили PeterbiltАвтомобили DaewooАвтомобили InternationalАвтомобили Mack
   
Законодательство и правовые вопросы
Обучение персонала (семинары)
   

Щодо схвалення Урядом проекту Податкового кодексу України

 
Автор: Александр
Дата публикации: 16.06.2010
Категория: Законодательство грузоперевозок
Рейтинг: 122
В доповнення до інформації, розміщеної на сайті 04.06.2010, повідомляємо, що 09.06.2010 на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив проект Податкового кодексу України. Кодекс містить 19 розділів та має об’єм більше ніж 500 сторінок, тому надаємо попередній коментар стосовно основних податків, що стосуються міжнародних перевезень.

Ще до оприлюднення вищезазначеного проекту АсМАП України брала активну участь в обговоренні з Міністерством фінансів України таких розділів, як податок на транспортні засоби, екологічний податок та податок на додану вартість в частині оподаткування за нульовою ставкою міжнародних перевезень автомобільним транспортом.

Завдяки цьому у проекті збережений діючий податок з власників транспортних засобів для сідельних тягачів, які оподатковуватимуться в залежності від об’єму циліндрів двигуна, і діючий рівень ставки податку. При першій реєстрації нових транспортних засобів, при реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, проходженні транспортними засобами чергового технічного огляду ставки податку застосовуються з коефіцієнтом 1, тобто у розмірі 15 грн. Основними нововведеннями цього розділу є запровадження щорічної індексації ставок податку для компенсації впливу інфляційних процесів на їх розмір.

Попередньо планувався перехід до оподаткування вантажних транспортних засобів в залежності від середнього навантаження повної маси вантажного засобу, причепів та напівпричепів на одну вісь такого засобу, що більш ніж у 4 рази збільшив би розмір податку.

Асоціація листом від 02.06.2010 №1396/5-1 Міністру фінансів України Ярошенку Ф.О. надавала свої категоричні заперечення щодо нововведень, які призводитимуть до збільшення фінансового навантаження.

Що стосується екологічного податку, то враховуючи останні тенденції в податковій політиці європейських країн щодо необхідності перенесення податкового навантаження на екологічні платежі, у проекті Кодексу передбачено збільшення ставок екологічного податку порівняно з нормативами чинного збору за забруднення навколишнього природного середовища.

В запропонованому проекті суми податку, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються податковими агентами, а не самостійно платниками, як для інших видів забруднення. А це означає, що сума екологічного податку буде закладена у вартості палива тим самим збільшить ціну палива.

Крім того, з 1 січня року, що настає за роком набрання чинності цим Кодексом, щороку наростаючим підсумком проводиться індексація ставок податку на індекс інфляції.

Тобто розмір екологічного податку збільшиться орієнтовно від 2 до 7 разів в залежності від регіону.

В листі Міністру фінансів України АсМАП України пропонувала залишити діючий порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища з пересувних джерел забруднення.

Разом з тим збережене оподаткування за нульовою ставкою міжнародних перевезень автомобільним транспортом, а саме:

    * За нульовою ставкою оподатковуються операції постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.


Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.»

 

Якщо ця норма буде прийнята в Кодексі, то це означатиме, що перевізникам не потрібно буде виділяти частину перевезення від місця завантаження до місця митного оформлення для окремого оподаткування, тому що по CMR міжнародне перевезення вважатиметься з місця завантаження і до місця розвантаження.

Передбачається поетапне зниження податку на прибуток підприємств - з 25% до 20% в 2011 році, і подальше щорічне зниження на 1% - до 17% в 2014 році.

Крім того, в проекті Кодексу запроваджується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Для фізичних осіб ставку податку запропоновано встановити за кожен квадратний метр загальної площі нерухомості в розмірі 2% від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року (або близько 18,5 грн. на початок 2011 року) за 1 кв. метр загальної площі об’єкта оподаткування. З юридичних осіб податок справлятиметься за ставкою 0,5% балансової вартості нерухомості.

Редакцією розділу «Плата за землю» збережено принцип щодо встановлення ставок земельного податку у відсотках від нормативної грошової оцінки земель.

В розділі:

    * запроваджено ставку податку за землі (за межами населених пунктів), нормативну грошову оцінку яких проведено (чинним законодавством така ставка не передбачена, але є необхідною);
    * збережено фіксовані ставки податку (у грн. за 1 кв. м в залежності від чисельності населеного пункту), які застосовуються для оподаткування земель (у межах населених пунктів), нормативна грошова оцінка яких не проведена, (оскільки станом на 01.01.2010 р. така оцінка не встановлена по 13,4% площ земель);
    * передбачено норми, якими визначено платників та підстави для нарахування орендної плати за землі державної та комунальної власності, розміри, періоди і терміни її сплати, а також порядок адміністрування зазначеної плати.

 

Плануються зміни в спрощеній системі оподаткування. Спрощена система оподаткування відповідно Кодексу не поширюватиметься на суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.
 
 
Ссылка на статью: http://interdalnoboy.com/2010/06/16/shhodo_skhvalennja_urjadom_proektu_podatkovogo_kodeksu_ukrani.html
Рекомендуем почитать
Щодо повернення до нульової ставки оподаткування податком на додану вартіс ...
Шановні учасники Асоціації! В даний час у Міністерстві фінансів проходить обговорення проекту Податкового Кодексу України, до якого долучилася і Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України. На протязі серпня - жовтня 2007р. ві ...

Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і ме ...
Міністерством фінансів України розроблений проект Закону про внесення змін до Закону України від 11.12.1991 р. № 1963 – XII “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів “, яким пропонується поширити оподатку ...

Щодо набрання чинності змін до Закону України “Про податок на додану вартіс ...
Додатково до інформації АсМАП України від 01 та 02 липня поточного року нагадуємо, що 1 серпня набере чинності Закон України від 04.06.2009 №1451-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародн ...

 
Нам интересно узнать Ваше мнение
Продать автомобиль
Актуальные объявления о продаже

 ЗИЛ Бурильно-крановая машина БКМ 3,5  ЗИЛ Бурильно-крановая машина БКМ 3,5 '1989
Спецтехника
цена: 17000 USD
10 месяцев назад
Одесса
 САЗ 3507 САЗ 3507 '1984
Самосвал
цена: 2200 USD
1 год назад
Кропивницкий
 MAN TGA 26.44 MAN TGA 26.44 '2007
Контейнеровоз
цена: 24999 USD
1 год назад
Волчанск, Харьковская область
 ГАЗ 66 ГАЗ 66 '1990
Кунг
цена: 65000 грн.
1 год назад
Бровары
 Тонар 97882 Тонар 97882 '2020
Бортовой
цена: 3 245 000 руб.
1 год назад
Москва Север
 CIMC LPC9500G CIMC LPC9500G '2019
Цистерна
цена: 38000 USD
3 года назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500C CIMC LPC9500C '2019
Тяжеловоз
цена: 42000 USD
3 года назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500A CIMC LPC9500A '2019
Бортовой
цена: 34000 USD
3 года назад
Благовещенск
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3650000 руб.
6 лет назад
Москва
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3800000 руб.
6 лет назад
Москва
 Setra S 416 HDH Setra S 416 HDH '2007
Автобус (47 мест)
цена: 18000000 руб.
6 лет назад
Солнечногорский рн
 ПАЗ 4234 ПАЗ 4234 '2012
Автобус (30 мест)
цена: 1800000 руб.
6 лет назад
Уфа
Наши информационные партнеры:

ПАО Автокраз

Производитель спецтехники "НижСпецАвто"

Производитель прицепов и кузовов Grunwald

Завод спецтехники "Чайка Сервис"

Компания Дальнобой

Компания Дальнобой
 
Пользовательский поиск
 
Каталог компаний
АвтоСнабЦентр
Татарстан
Автокам
Россия
Агро-Союз
Украина
Автек
Украина
TernoCar
Украина
HOWO Украина
Украина
ООО "АвтоКАМ"
Украина
СИМ-авто
Украина
дуки
Россия
ТК-Альянс
Украина
ТАТРА-УРАЛ
Россия
avoirltd
Россия
Авторадость
Украина
Rigel-RA
Украина
Kamaz-Trans-Servis
Украина
inkom
Россия
Couplage
Россия
СолидАвто
Россия
ГрузовичОК
Украина
yueda
Россия
АКС Авто
Россия
АгроФеррум
Украина
expooil
Россия
ООО НИКО
Россия
N-Trans
Украина
РусАвто
Россия
DAF Wanicki
Казахстан
Крафттранс
Украина
Avtovin
Украина
reyshepherd
Украина
translife.com.ua
Украина
зарегистрировать компанию
войти
Каталог компаний
 
Обратная связь
SiteHeart
Книга жалоб и пожеланий
Оставить сообщение
Главные новости
       
 
 
  Дальнобой новости Автообзор Тест-драйв АсМАП Дорога и закон Автобазар Каталог грузовиков Каталог автобусов Каталог прицепов Грузы и транспорт Фотогалерея