Автомобили KenworthАвтомобили ScaniaАвтомобили MackАвтомобили БелАЗАвтомобили RenaultАвтомобили PeterbiltАвтомобили MANАвтомобили ТОНАРАвтомобили КАМАЗАвтомобили ЗиЛАвтомобили КАЗАвтомобили Hyundai
   
АсМАП України
АсМАП России
Асмап республики Беларусь
Разное

31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)

 
Автор: Александр
Дата публикации: 22.05.2008
Категория: АсМАП України
Рейтинг: 251

15 – 16 травня 2008 року у Стамбулі, Туреччина, відбувся 31-й Всесвітній конгрес Міжнародного союзу автомобільного транспорту під гаслом «Автомобільні вантажоперевезення, шлях до миру та процвітання». В роботі конгресу взяли участь 2 тисячі делегатів із 73 країн світу, в тому числі і представницька делегація Асоціації міжнародних автоперевізників України на чолі з президентом Асоціації Леонідом Костюченко.


Українські міжнародні автоперевізники мали нагоду взяти участь у пленарних засіданнях конгресу, численних семінарах та зустрічах з іноземними колегами, обмінятись думками щодо підвищення ефективності вантажоперевезень заради миру і процвітання у світі.

На офіційній церемонії відкриття конгресу з вітальними промовами до його учасників виступили Президент МСАТ ЯНУШ ЛАЧНИ, Президент Туреччини АБДУЛЛАХ ГЮЛЬ, генеральний секретар МСАТ МАРТІН МАРМІ інші офіційні особи.


Особливу увагу на конгресі було приділено новому проекту МСАТ – NELTI, а саме відродженню «Великого Шовкового Шляху». Цей проект є важливим практичним кроком у здійсненні стратегії, спрямованої на створення сухопутного мосту між Азією та Європою. Він передбачає не лише організацію комерційних вантажних автоперевезень, а й як найширше розповсюдження інформації про можливості автотранспортних доставок з Азії до Європи серед міжнародних ділових та політичних кіл.


Відродження «Великого Шовкового Шляху» саме сьогодні обумовлено лібералізацією національних господарств та глобалізацією світового ринку торгівлі, що передбачає свободу переміщення людей, вантажів, капіталів, технологій та послуг. Слід зазначити, що при цьому в наш час сухопутне сполучення між Азією та Європою для будь-яких великих комерційних контейнерних вантажоперевезень не використовується. Між тим, статистичні данні про динаміку об’ємів контейнерних перевезень в портах, красномовно свідчать, що міжнародні вантажопотоки надто прив’язані до невеликої кількості портів. А це означає додаткові витрати, викликані дефіцитом пропускної спроможності і затримками вантажів у самих портах. Крім того, концентрація світових вантажопотоків в обмеженій кількості портів, суттєво стримує розвиток торгівлі у країнах, які не мають виходу до моря, і в яких більш ніж де необхідна економічна, соціальна та політична стабільність.


Як відмічали у своїх виступах учасники конгресу, автомобільний транспорт здатний запропонувати надійні та високоякісні послуги з доставки вантажів за принципом «від дверей до дверей» за всім маршрутом «Великого Шовкового Шляху», тим самим створюючи взаємозв’язки між цілими економіками держав вздовж цього торговельного маршруту. Саме тому відродження «Великого Шовкового Шляху» - це не лише мрія Міжнародного союзу автомобільного транспорту; сьогодні це і нагальна потреба, що висуває світова економіка. Втім, новий шлях буде пролягати лише там, де уряди візьмуть на себе зобов’язання зі спрощення умов функціонування автотранспорту.

За підсумками роботи 31 Всесвітнього конгресу Міжнародного союзу автомобільного транспорту було прийнято Стамбульську Декларацію.

В рамках конгресу 14 травня 2008 року  відбулося засідання Ради Міжнародного союзу автомобільного транспорту з питань вантажного автомобільного транспорту. Рада МСАТ прийняла порядок денний та звіт про її засідання від 8 листопада 2007 року. Було заслухано звіт Президента Ради МСАТ пана Пере ПАДРОСА про поточну діяльність Ради МСАТ з вантажного транспорту.


Під час засідання Ради обговорювалися ряд важливих питань, зокрема:

 • про використання конвенції МДП з метою виконання вимог Стандартів SAFE Світової митної організації, включаючи стандарти набуття статусу Авторизованого оператора, розглянуто та схвалено відповідну Резолюцію МСАТ;
 • розглянуто текст Стамбульської Декларації, яка має бути прийнята на Стамбульському Конгресі;
 • стан справ з набуттям чинності Додатком №8 до Конвенції ООН «про гармонізацію контролю вантажів на кордоні»
 • про чергове засідання в рамках раунду переговорів ВТО в Доха щодо свободи транзиту і інших заходах сприяння.
 • про інтерналізацію зовнішніх витрат та відповідну позицію МСАТ з цього питання.
 • розвиток галузі міжнародних вантажних перевезень.
 • про квоту ЄКМТ та її розподіл в період після 2010 року.

Проект Резолюції МСАТ «Про необхідність гармонізації правил, контролю та санкцій на автомобільному транспорті» викликав жваву дискусію на засіданні. Проект не був підтриманий окремими членами МСАТ, зокрема, Україною, Німеччиною, Нідерландами та Португалією. Проект не буде виноситися на Генеральну асамблею, Рада доручила секретаріату МСАТ доопрацювати його та винести на наступне засідання. Президент АсМАП України двічі виступив з цього питання, пояснюючи позицію України.


Рада також розглянула поточну ситуацію в системі МДП, підкреслила, що наряду з вирішенням багатьох важливих політичних питань існують певні труднощі. Значно підвищилася кількість попередніх повідомлень. В Росії стабілізувалася ситуація, яка ускладнилася в першій половині року через велику кількість претензій у Виборзі, дякуючи заходам, до яких вдалися МСАТ та АсМАП Росії для покращення ситуації. Крім того, ГР 30 ЄЕК ООН та адміністративний комітет конвенції МДП постійно атакують систему МДП і Генеральному секретаріату МСАТ потрібно докладати більших зусиль для налагодження тісного співробітництва та лобіювання своїх інтересів в структурах ЄЕК ООН.


Жваво обговорювалося питання щодо видачі віз професійним водіям. Петер Краус поінформував асамблею про проведенні МСАТ заходи, зустрічі з представниками Європейської Комісії, Європейського Парламенту та відповідних комісій і генеральних директоратів. Леонід Михайлович Костюченко поінформував Раду про набуття чинності Угодою між Україною та ЄС про спрощення видачі віз з 1 січня 2008 року, заходи проведені асоціацією для забезпечення виконання положень Угоди. Однак Президент АсМАП України зазначив, що не дивлячись на всі зусилля поки що українські перевізники не відбули на практиці всіх переваг Угоди, є проблемні консульства які не виконують її положення, а в деяких випадках грубо порушують – це сумнозвісне консульство Італії в Україні. Він просив Раду та Генерального Секретаря МСАТ продовжити зусилля по відпрацюванню інших механізмів, як двосторонніх так і багатосторонніх, які б дозволили професійним водіям отримувати візу без зайвих формальностей та бюрократичних перешкод. Ця позиція була підтримана Російською Федерацією та Польщею, а також Генеральним Секретарем МСАТ паном Мартіном Мармі.


14 травня 2008 року  також  відбулося засідання Ради МСАТ з питань пасажирського автомобільного транспорту, під час якого обговорювалося низка важливих питань, зокрема:

 • необхідність та передумови укладання міжнародної угоди про регулярні пасажирські перевезення та туристичні лінії в Європі, розробка проекту угоди
 • „зелена книга” ЄС з міських перевезень пасажирів;
 • набрання чинності новими правилами ЄС щодо часу роботи та відпочинку професійних водіїв;
 • практичні проблеми з введенням правила ЄС щодо скасування 12-денного неперервного періоду керування АТЗ;
 • перенесення нових правил ЄС щодо часу роботи та відпочинку професійних водіїв до ЄУТР, підтримка ЄС запровадження цифрових тахографів в країнах членах ЄУТР;
 • доступ до професії в сфері пасажирських перевезень (автобуси і таксі);
 • безпека на пасажирському автомобільному транспорті;
 • сектор перевезень в таксі.

Особливу увагу було приділено визначенню позиції та подальших дій МСАТ стосовно Постанови ЄС №561/2006 Європарламенту та Європейського Союзу від 15.03.06р. щодо гармонізації соціального законодавства.


Більшість країн ЄС – членів МСАТ вкрай стурбовані окремими положеннями цієї постанови, яка набрала чинності 11 квітня 2007 року, в частині внесення змін до режиму праці та відпочинку водіїв. Зокрема, це стосується виключення норми, яка дозволяла виконувати нерегулярні пасажирські перевезення водіями протягом 12 послідовних днів, що давало можливість транспортним операторам досить ефективно виконувати перевезення туристичного характеру. Відповідно до внесених зазначеною постановою ЄС змін 12 послідовних днів керування вилучено та замінено 6 днями. На думку членів МСАТ це негативно позначиться на роботі підприємств малого бізнесу, нанесе їм значні матеріальні збитки та призведе до втрати понад 12% ринку туристичних перевезень та переорієнтації їх на інші види транспорту.


Була обговорена та прийнята проектна позиція МСАТ, яка передбачає продовження діалогу з цих питань, створення спеціальної робочої групи по відпрацюванню узгоджених позицій з метою забезпечення справедливої конкуренції для усіх транспортних операторів все європейського ринку.

 

На засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного союзу автомобільного транспорту, яке відбулось 15 травня, обговорювалися низка важливих питань, що хвилюють автомобільних перевізників з різних країн, зокрема: про використання конвенції МДП з метою виконання вимог Стандартів SAFE Світової митної організації, включаючи стандарти набуття статусу Авторизованого оператора, прийнято відповідну Резолюцію МСАТ.


Генеральна асамблея визначила подальші дії МСАТ стосовно Постанови ЄС №561/2006 Європарламенту та Європейського Союзу від 15.03.06р. щодо гармонізації соціального законодавства. Зокрема, це стосується виключення норми, яка дозволяла виконувати нерегулярні пасажирські перевезення водіями протягом 12 послідовних днів, що давало можливість транспортним операторам досить ефективно виконувати перевезення туристичного характеру. Відповідно до внесених зазначеною постановою ЄС змін 12 послідовних днів керування вилучено та замінено 6 днями. МСАТ продовжував протягом 6 місяців лобіювати це питання в Брюсселі та через національні асоціації в інших країнах ЄС. Є певні сигнали з боку Європейської комісії про можливість повернення до минулої практики -12 днів. МСАТ очікує прийняття позитивного рішення в найближчий період.

Були також заслухані звіти президентів Рад з питань вантажного та пасажирського транспорту, а також Постійних представників МСАТ в Москві, Брюсселі та Стамбулі. Наступне засідання Генеральної асамблеї відбудеться в Женеві, Швейцарія, 31 жовтня 2008 року.


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


31- й Всесвітній конгрес МСАТ (Стамбул, 15 – 16 травня 2008 р.)


Репортаж з 31-го Всесвітнього конгресу МСАТ дивіться у випуску тележурналу «УкрАвтоКонтинент» 25 травня 2008 року о 8.20 та телеканалі «Ера».
 
 
Ссылка на статью: http://interdalnoboy.com/2008/05/22/31_jj_vsesvtnjj_kongres_msat_stambul_15__16_travnja_2008_r..html
Рекомендуем почитать
Позиція українських перевізників стосовно віз доведена до Європейської Ком ...
27 листопада 2007 року відбулася зустріч делегації Міжнародного союзу автомобільного транспорту (МСАТ) з Віце-президентом Європейської Комісії з питань транспорту паном Жаком БАРРО...

Щодо участі делегації Мінтрансзв"язку України спільно з АсМАП України у за ...
14-16 травня 2007 року у м. Женева, Швейцарія відбулося засідання четвертої сесії Спеціальної Робочої Групи з перегляду ЄУТР в рамках ЄЕК ООН, де обговорювалась та вироблялась остаточна редакція поправок до тексту Угоди ЄУТР та Семінару з питань запр ...

Щодо участі української делегації у 71-ій сесії Комітету з внутрішнього тра ...
У період з 24 по 26 лютого поточного року українська делегація у складі представників Мінтрансзв’язку України та АсМАП України приймала участь у 71-ій сесії Комітету з внутрішнього транспорту ЄЕК ООН.

 
Нам интересно узнать Ваше мнение
Продать автомобиль
Актуальные объявления о продаже

 ГАЗ 53 самосвал ГАЗ 53 самосвал '1978
Самосвал
цена: 6500 USD
3 месяца назад
Одесса
 ЗИЛ 157 Буровая установка БГМ 1 ЗИЛ 157 Буровая установка БГМ 1 '1971
Спецтехника
цена: 16000 USD
11 месяцев назад
Одесса
 MAN TGX MAN TGX '2016
Седельный тягач
цена: 4 900 000 руб.
1 год назад
Московская область,Г.О. Мытищи,МКАД 85-км,пр-д Автомобильный,вл.1 стр. 9
 ЗИЛ 131 Буровая установка БГМ 1 ЗИЛ 131 Буровая установка БГМ 1 '1992
Спецтехника
цена: 17000 USD
2 года назад
Одесса
 Тонар 97882 Тонар 97882 '2020
Бортовой
цена: 3 245 000 руб.
2 недели назад
Москва Север
 CIMC LPC9500G CIMC LPC9500G '2019
Цистерна
цена: 38000 USD
1 год назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500C CIMC LPC9500C '2019
Тяжеловоз
цена: 42000 USD
1 год назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500A CIMC LPC9500A '2019
Бортовой
цена: 34000 USD
1 год назад
Благовещенск
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3650000 руб.
4 года назад
Москва
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3800000 руб.
4 года назад
Москва
 Setra S 416 HDH Setra S 416 HDH '2007
Автобус (47 мест)
цена: 18000000 руб.
5 лет назад
Солнечногорский рн
 ПАЗ 4234 ПАЗ 4234 '2012
Автобус (30 мест)
цена: 1800000 руб.
5 лет назад
Уфа
Наши информационные партнеры:

ПАО Автокраз

Производитель спецтехники "НижСпецАвто"

Производитель прицепов и кузовов Grunwald

Завод спецтехники "Чайка Сервис"

Компания Дальнобой

Компания Дальнобой
 
Пользовательский поиск
 
Каталог компаний
АвтоСнабЦентр
Татарстан
Автокам
Россия
Агро-Союз
Украина
Автек
Украина
TernoCar
Украина
HOWO Украина
Украина
ООО "АвтоКАМ"
Украина
СИМ-авто
Украина
дуки
Россия
ТК-Альянс
Украина
ТАТРА-УРАЛ
Россия
avoirltd
Россия
Авторадость
Украина
Rigel-RA
Украина
Kamaz-Trans-Servis
Украина
inkom
Россия
Couplage
Россия
СолидАвто
Россия
ГрузовичОК
Украина
yueda
Россия
АКС Авто
Россия
АгроФеррум
Украина
expooil
Россия
ООО НИКО
Россия
N-Trans
Украина
РусАвто
Россия
DAF Wanicki
Казахстан
Крафттранс
Украина
Avtovin
Украина
reyshepherd
Украина
translife.com.ua
Украина
зарегистрировать компанию
войти
Каталог компаний
 
Обратная связь
SiteHeart
Книга жалоб и пожеланий
Оставить сообщение
Главные новости
       
 
 
  Дальнобой новости Автообзор Тест-драйв АсМАП Дорога и закон Автобазар Каталог грузовиков Каталог автобусов Каталог прицепов Грузы и транспорт Фотогалерея