Автомобили HOWOАвтомобили КАМАЗАвтомобили ScaniaАвтомобили КАЗАвтомобили InternationalАвтомобили Mercedes-BenzАвтомобили САМСАвтомобили ShaanxiАвтомобили MackАвтомобили Skoda-LIAZАвтомобили ТАТРААвтомобили Sterling
   
Законодательство и правовые вопросы
Обучение персонала (семинары)
   

Державний технічний огляд транспортних засобів у 2008 році

 
Автор: Александр
Дата публикации: 8.04.2008
Категория: Законодательство грузоперевозок
Рейтинг: 54
У 2008 році державному технічному огляду підлягають:
- легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи установ і організацій незалежно від форм власності;
- легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи індивідуальних власників рік випуску яких закінчується на парну цифру, а також незалежно від року випуску, всі вище перелічені транспортні засоби у разі використання їх у комерційних цілях;
- автобуси, вантажні автомобілі, пристосовані для перевезення людей - два рази на рік, а у разі використання їх для надання послуг з перевезення пасажирів та спеціалізовані автомобілі для перевезення небезпечних вантажів - щокварталу.
Технічний огляд причепів і напівпричепів незалежно від року випуску проводиться одночасно з проходженням техогляду автомобіля.
Державний технічний огляд транспортних засобів проводиться:
- з 2 січня по 31 липня, для яких встановлено термін один раз на рік або на два роки;
- з 2 січня по 31 липня та з 1 вересня по 30 листопада, для яких встановлено термін два рази на рік;
- протягом попереднього кварталу, для яких встановлено термін щокварталу.
При технічному огляді транспортного засобу його власник пред'являє свій паспорт (підприємства, установи і організації - копію наказу про закріплення водія за транспортним засобом), реєстраційний документ, квитанції про сплату встановленої суми податку з власників транспортних засобів (документ, що засвідчує право на пільги про звільнення від податку) та коштів за технічний огляд і талон про проходження технічного огляду. У водія також перевіряється наявність посвідчення водія на право керування відповідною категорією транспортних засобів і довідки про медичне обстеження на придатність до керування автотранспортом.
Плата за проведення технічного огляду транспортних засобів встановлена у відповідності до Постанови КМ України № 795 вiд 4.06.2007р. "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ" і становить:
для автомобіля, автобуса - 12,00 грн.;
мотоцикла, моторолера, причепа, напівпричепа - 8,00 грн.
Якщо технічний стан транспортного засобу при техогляді перевірявся з використанням діагностичного обладнання та приладів, то стягується плата у розмірі - 45 грн.
Вартість талона про проходження техогляду становить 11,89 грн.
Вартість талона про проходження квартального техогляду становить 18,75 грн.
Технічний огляд транспортного засобу розпочинається з перевірки відповідності типу, марки, моделі, номерного знака, номерів шасі (рами) і кузова записам у реєстраційному документі. У разі виявлення розбіжностей або підробки цих номерів чи записів у реєстраційних документах і посвідченнях водіїв, застосовуються заходи, передбачені чинним законодавством.
Справним вважається повністю укомплектований транспортний засіб, який має задовільний зовнішній вигляд і технічний стан якого відповідає вимогам законодавства, правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.
На кожний транспортний засіб, що пройшов технічний огляд, видається талон,

Державний технічний огляд транспортних засобів у 2008 році


Державний технічний огляд транспортних засобів у 2008 році

в якому працівник Державтоінспекції робить відповідні відмітки і посвідчує їх своїм підписом і особистим штампом. Талон про проходження технічного огляду закріплюється в правому нижньому кутку вітрового скла транспортного засобу.
У відповідності до вимог статі 37 Закону України "Про дорожній рух" та пункту 31.3 Правил дорожнього руху України експлуатація транспортних засобів без талона про проходження техогляду забороняється із вилученням номерного знаку. У разі втрати вказаного талона його дублікат видається Державтоінспекцією після перевірки технічного стану транспортного засобу.
При неможливості подання транспортного засобу на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник повинен подати до Державтоінспекції письмову заяву, здати номерний знак і пред'явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів.
Власники, які у встановлені строки не подали транспортні засоби на державний технічний огляд, притягуються до адміністративної відповідальності ( штрафу від 17 до 34 гривень).
Експлуатація транспортних засобів, що не пройшли технічного огляду у встановлені строки, забороняється зі зняттям номерного знака до усунення несправностей і повторного технічного огляду.
Згідно з вимогами Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" , встановлені ставки вказаного податку та особи, які користуються пільгами по його сплаті. Обчислення податку з власників автомототранспортних засобів ведеться в залежності від об'єму циліндрів двигуна за ставками у національній валюті України за кожні 100 см. куб.

Ставки податку становлять:

Легкові автомобілі:

Об'єм

Ставка податку

До 1000 куб.см

3 грн. з 100 куб.см

від 1001 куб.см до 1500 куб.см

4 грн. з 100 куб.см

від 1501 куб.см до 1800 куб.см

5 грн. з 100 куб.см

від 1801 куб.см до 2500 куб.см

10 грн. з 100 куб.см

від 2501 куб.см до 3500 куб.см

25 грн. з 100 куб.см

від 3501 куб.см і більше

40 грн. з 100 куб.см

Вантажні автомобілі:

до 8200 куб.см

15 грн. з 100 куб.см

від 8201 до 15000 куб.см

20 грн. з 100 куб.см

від 15001 куб.см і більше

25 грн. з 100 куб.см

Сідельні тягачі:


15 грн. з 100 куб.см

Автомобілі спеціального призначення (крім пожежних і швидкої допомоги):


5 грн. з 100 куб.см

Автобуси:

Автомобілі для перевезення не менш як 10 осіб, включаючи водія

5 грн. з 100 куб.см

Мотоцикли (мопеди), велосипеди з двигуном
(крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 см3) з об'ємом циліндрів двигуна:

до 500 куб.см

3 грн. з 100 куб.см

від 501 куб.см до 800 куб.см

5 грн. з 100 куб.см

від 801 куб.см і більше

10 грн. з 100 куб.см

Податок з власників транспортних засобів (фізичних осіб) сплачується за кожен рік окремо, або ж за два роки перед технічним оглядом автотранспорту. Наприклад: гр. Макаренко, який має у власності автомобіль, повинен представити його на техогляд в 2006 році. Податок гр. Макаренко може сплачувати щорічно в 2005 і 2006 роках, або один раз за два роки (за 2005 і 2006 роки) перед проходженням технічного огляду в 2006 році.


Відповідно до вказаного Закону від сплати податку звільняються:
а) фізичні особи, зазначені у пунктах 1 і 2 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статтях 4-11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", статтях 6 і 8 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", а також інваліди незалежно від групи інвалідності (у тому числі діти-інваліди за поданням органів соціального захисту) - щодо одного легкового автомобіля (мотоколяски) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до 750 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м;
б) фізичні особи, зазначені у пунктах 3 і 4 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",щодо одного легкового автомобіля з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного мотоцикла з об'ємом циліндрів двигуна до750 куб. см чи одного човна моторного або катера (крім спортивного) з довжиною корпусу до 7,5 м до їх відселення та протягом трьох років після переселення із зони гарантованого добровільного відселення чи зони посиленого радіоекологічного контролю;
в) на 50 відсотків - громадяни, у власності яких знаходяться легкові автомобілі (код 8703) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см, взяті на облік в Україні до 1990 року включно, та вантажні автомобілі (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 куб. см до 1990 року випуску включно, - щодо одного з зазначених автомобілів;
г) особи, які згідно із законодавством є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, - за трактори колісні(код 8701, крім сідельних тягачів - код 8701 02) та вантажні автомобілі (код 8704).
Пільги, визначені цією статтею, не поширюються на транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, крім легкових автомобілів для інвалідів (код 8703) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України.
Органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень мають право приймати рішення щодо звільнення від сплати податку осіб, які мають посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, щодо одного легкового автомобіля(код 8703) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см або одного вантажного автомобіля (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 куб. см на одну особу, крім транспортних засобів, які вперше реєструються в Україні.


Прес-служба Департаменту
ДАI МВС України


 
 
Ссылка на статью: http://interdalnoboy.com/2008/04/08/derzhavnijj_tekhnchnijj_ogljad_transportnikh_zasobv_u_2008_roc.html
Источник: www.sai.gov.ua/
Рекомендуем почитать
Плата за лекції
До редакції Автопрофі звернулася міжнародний автоперевізник Галина з Черкащини, аби ми з’ясували питання: “Чи законними є вимоги МРЕВ м.Сміли Черкаської області щодо оплати рахунків під час проходження техогляду за лекції, комп’ютерні послуги тощ ...

Щодо проходження державного технічного огляду
За інформацією Державної автомобільної інспекції з кінця січня – початку лютого 2010 року до водіїв, у яких відсутній талон техогляду, будуть застосовуватися штрафні санкції. Про це на прес-конференції повідомив начальник Департаменту ДАІ Сер ...

Щодо проведення державного технічного огляду
Нагадуємо Вам про те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 р. N 606 Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів встановлені наступні строки проведення техоглядів:

 
Нам интересно узнать Ваше мнение
Продать автомобиль
Актуальные объявления о продаже

 ГАЗ 53 самосвал ГАЗ 53 самосвал '1978
Самосвал
цена: 6500 USD
4 месяца назад
Одесса
 ЗИЛ 157 Буровая установка БГМ 1 ЗИЛ 157 Буровая установка БГМ 1 '1971
Спецтехника
цена: 16000 USD
1 год назад
Одесса
 MAN TGX MAN TGX '2016
Седельный тягач
цена: 4 900 000 руб.
1 год назад
Московская область,Г.О. Мытищи,МКАД 85-км,пр-д Автомобильный,вл.1 стр. 9
 ЗИЛ 131 Буровая установка БГМ 1 ЗИЛ 131 Буровая установка БГМ 1 '1992
Спецтехника
цена: 17000 USD
2 года назад
Одесса
 Тонар 97882 Тонар 97882 '2020
Бортовой
цена: 3 245 000 руб.
3 недели назад
Москва Север
 CIMC LPC9500G CIMC LPC9500G '2019
Цистерна
цена: 38000 USD
1 год назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500C CIMC LPC9500C '2019
Тяжеловоз
цена: 42000 USD
1 год назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500A CIMC LPC9500A '2019
Бортовой
цена: 34000 USD
1 год назад
Благовещенск
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3650000 руб.
4 года назад
Москва
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3800000 руб.
5 лет назад
Москва
 Setra S 416 HDH Setra S 416 HDH '2007
Автобус (47 мест)
цена: 18000000 руб.
5 лет назад
Солнечногорский рн
 ПАЗ 4234 ПАЗ 4234 '2012
Автобус (30 мест)
цена: 1800000 руб.
5 лет назад
Уфа
Наши информационные партнеры:

ПАО Автокраз

Производитель спецтехники "НижСпецАвто"

Производитель прицепов и кузовов Grunwald

Завод спецтехники "Чайка Сервис"

Компания Дальнобой

Компания Дальнобой
 
Пользовательский поиск
 
Каталог компаний
АвтоСнабЦентр
Татарстан
Автокам
Россия
Агро-Союз
Украина
Автек
Украина
TernoCar
Украина
HOWO Украина
Украина
ООО "АвтоКАМ"
Украина
СИМ-авто
Украина
дуки
Россия
ТК-Альянс
Украина
ТАТРА-УРАЛ
Россия
avoirltd
Россия
Авторадость
Украина
Rigel-RA
Украина
Kamaz-Trans-Servis
Украина
inkom
Россия
Couplage
Россия
СолидАвто
Россия
ГрузовичОК
Украина
yueda
Россия
АКС Авто
Россия
АгроФеррум
Украина
expooil
Россия
ООО НИКО
Россия
N-Trans
Украина
РусАвто
Россия
DAF Wanicki
Казахстан
Крафттранс
Украина
Avtovin
Украина
reyshepherd
Украина
translife.com.ua
Украина
зарегистрировать компанию
войти
Каталог компаний
 
Обратная связь
SiteHeart
Книга жалоб и пожеланий
Оставить сообщение
Главные новости
       
 
 
  Дальнобой новости Автообзор Тест-драйв АсМАП Дорога и закон Автобазар Каталог грузовиков Каталог автобусов Каталог прицепов Грузы и транспорт Фотогалерея