Автомобили БелАЗАвтомобили Mercedes-BenzАвтомобили ТОНАРАвтомобили МАЗ-MANАвтомобили PeterbiltАвтомобили GinafАвтомобили MitsubishiАвтомобили ShaanxiАвтомобили FAWАвтомобили КАЗАвтомобили ЗиЛАвтомобили Sterling
   
АсМАП України
АсМАП России
Асмап республики Беларусь
Разное

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ВОДІЇВ

 
Автор: Александр
Дата публикации: 27.02.2008
Категория: АсМАП України
Рейтинг: 140
ВОДІЙ ПАМ’ЯТАЙ!

Конституція України зобов’язує кожного неухильно дотримуватись її положень та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну. Перевезення вантажу у міжнародному сполученні автомобільним транспортом здійснюється у відповідності з положеннями Конвенції МДП, 1975 року та митного законодавства України. Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України рекомендує дотримуватись викладених нижче порад.

Коли складають протокол про порушення митних правил відносно перевізника (водія) радимо:

 • Чітко зрозуміти суть правопорушення. Згідно ст. 29 Конституції України, Ви маєте право дізнатись про мотиви затримання, суть порушення та можете захищати себе особисто або користуватись правовою допомогою адвоката. Ви маєте право на оскарження в суді.
 • Уважно вичитати протокол, звернувши увагу на правопорушення, за яке притягують до відповідальності. В разі повного розуміння змісту протоколу – підписати його. Перед наданням пояснень обов’язково зв’яжіться з керівником підприємства або адвокатом, юристом за консультацією.
 • Надати свої письмові пояснення й зауваження щодо змісту протоколу, особливо обставин правопорушення. Власноручні пояснення водія додаються до протоколу, про що вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояс¬нення.
 • В разі складання протоколу, суть якого Вам не зрозуміла, Ви маєте право відмовитись від надання пояснень.
 • Перевіряти при вилученні товарів, транспортних засобів й документів за протоколом про порушення митних пра¬вил - назви предметів, транспортних засобів і документів, що вказуються в протоколі або в додатку до нього. Точно зазначаються реквізити документів, ідентифікаційні ознаки (номер, колір, розмір тощо), кількість, одиниці виміру, вага, а також вартість предметів, транспортних засобів.
 • При вилученні транспортного засобу Ви можете негайно подати до начальника митниці гарантійного листа про те, що перевізник зобов’язується надати транспортний засіб на першу вимогу митниці, гарантує, що він не буде проданий, зданий в оренду, іншим чином відчужений, у зв’язку з чим, просити транспортний засіб не затримувати (вилучати).
 • При вилученні документів, товарів та транспортних засобів обов'язкова участь понятих (не менше 2-х осіб). Вилучення проводиться в присутності особи, у якої вилучаються товари, транспортні засоби, документи. Якщо це порушується, в протоколі водію необхідно записати „Вилучення проведено без моєї участі”.
 • Звернути увагу, що у протоколі зазначається час та місце розгляду протоколу про порушення митних правил. Якщо ці відомості не зазначені, то посадова особа митних органів повинна зазначити телефон, за яким можна дізнатися про час та місце розгляду протоколу, оскільки під час розгляду його можна оскаржити.
 • Справи про порушення митних правил, передбачені статтями 329 - 335, 337, 338, 342 - 344, 346, 347, 354, 355 Митного кодексу України, розглядаються посадовими особами митних органів. Зазначений перелік статей є вичерпним.
 • Справи про порушення митних правил, передбачені статтями 336, 339 - 341, 345, 348 - 353 Митного ко¬дексу України розглядаються місцевими судами (суддями) за місцем розташування митних орга¬нів, посадові особи яких здійснювали провадження в цих справах.
 • У випадку, якщо митні правила перевізником не порушувались, відсутня вина водія (перевізника) протокол про порушення митних правил та протокол про конфіскацію може оскаржуватись в межах 10 денного строку відповідно до чинного законодавства у митних органах або суді (позовну заяву до суду можна подавати за місцем знаходження підприємства або за місцем складання протоколу).
 • У випадку порушення законодавства на території іноземної країни вимагайте від державних органів надання перекладача.
Загальні поради водію при здійсненні міжнародного перевезення вантажу:

1. Отримати копію заявки на перевезення та накладну CMR.

2. Обов’язково перевірити відповідність даних, вказаних у заявці та у CMR:
а) точність записів, зроблених в накладній відносно числа вантажних місць, а також маркування та розміри вантажу, ваги;
б) зовнішній стан вантажу та його упаковки.
Результати перевірки можуть вноситись до накладної (ст. 8 Конвенції КДПГ). Якщо водій немає можливості перевірити відповідність записів та стан вантажу, він повинен вписати до гр. 18 накладної CMR свої обґрунтовані зауваження та застереження ( наприклад: „немає можливості перерахувати місця”, „прийнято до перевезення ... місць”, „немає можливості перевірити розмір вантажу”, „вантаж без упаковки”, „упаковка вантажу місцями пошкоджена”, „упаковка не відповідає вимогам”, „вантаж пошкоджено”, „вантаж підмочений”, „вантаж розміщено невірно” і т.д.). Перевізник (водій) стає відповідальною особою за повну або часткову втрату вантажу або його пошкодження, за запізнення з доставкою, за перевищення ваги вантажу - з моменту, коли він ставить свій штамп і підпис у графі 23 накладної CMR. Якщо водій не вніс свої зауваження та застереження до накладної CMR, то у разі невідповідності вантажу, на нього покладається відповідальність за ст. 352 Митного кодексу України, яка передбачає конфіскацію вантажу та транспортного засобу, яким він перевозився, незалежно від того, у чиїй власності знаходяться дані предмети

3. Доставити вантаж до митниці призначення у встановлений митницею відправлення термін. В разі неможливості прибуття вантажу до митниці призначення в термін, встановлений митницею відправлення, внаслідок дії надзвичайних або невідворотних подій, термін може бути продовжено за умови ПИСЬМОВОГО звернення перевізника (водія) до найближчого митного органу.

4. Не порушувати заходи безпеки: не підвозити сторонніх осіб; не залишати ключі в кабіні транспортного засобу, а транспортний засіб відкритим; зупинятись виключно в зонах, що охороняються та після кожної зупинки візуально перевіряти тент; мати у наявності копію заявки на перевезення, завантаження та кінцеве вивантаження має проводитись тільки згідно заявки. Усні вказівки, що суперечать змісту заявки не повинні прийматись до уваги. Зміни можливі виключно на підставі письмових документів, підписаних уповноваженими за договором особами.

5. При підозрі вчинення крадіжки або іншого злочину негайно повідомити правоохоронні органи та митницю.

6. У випадку втрати або пошкодження вантажу, втрати книжки МДП - одразу повідомити про такий випадок Асоціацію.

Повноваження працівників ДАІ перевіряти у водія:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом і талон, що додається до посвідчення;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб, а у разі відсутності в транспортному засобі його власника, крім того, - свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб чи тимчасовий реєстраційний талон;

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС, у разі розміщення реклами, - погодження, що видається підрозділами Державтоінспекції МВС;

г) у встановлених законодавством випадках дорожній лист і документи на вантаж, що перевозиться (при здійсненні міжнародного перевезення не передбачена наявність дорожнього листа); на транспортних засобах, що здійснюють перевезення великогабаритних чи великовагових вантажів, - дозвіл на рух; на транспортних засобах, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів, - технічні умови на перевезення, свідоцтво про допуск водія і допуск транспортного засобу до перевезення небезпечного вантажу та дозвіл на дорожнє перевезення;

ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

д) перевірити відповідність вагових та габаритних параметрів установленим нормам і правилам.

Повноваження працівників Головавтотрансінспекції перевіряти у водія:

 • ліцензійну картку на транспортний засіб;
 • сертифікат відповідності щодо безпеки руху, екологічної безпеки та енергозбереження вимогам країн, по території яких буде здійснюватися перевезення;
 • дотримання режиму праці та відпочинку водіями;
 • справність тахографу;
 • наявність розпізнавального знаку держави реєстрації транспортного засобу.

Працівники ДАІ та Головавтотрансінспекції не мають права:

 • вимагати надання інформації щодо вмісту вантажу;
 • притягувати до відповідальності за відсутність дорожнього листа, за відсутність штампу про медичний огляд водія, за порушення ст. 47, 48, 49, 50, 51, 52 Закону України „Про автомобільний транспорт”, оскільки вимоги цих статей стосуються тільки внутрішніх перевезень. Відповідальність при здійсненні міжнародних перевезень вантажу передбачається за порушення ст. 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 Закону України „Про автомобільний транспорт”. При здійсненні міжнародного перевезення вантажу не можуть застосовуватись санкції передбачені абз. 2,3,4,5,6,8,9 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”. Ці санкції не стосуються міжнародного перевізника вантажу-резидента України. До перевізника у міжнародному сполученні можуть застосовуватись санкції передбачені абз. 7,8,10,11, 12 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”.

Служба міжнародних автомобільних перевезень (ДП „СМАП”) в пунктах пропуску через державний кордон України та в пунктах видачі дозволів автомобільним перевізникам України здійснює:

 • контроль за виконанням перевізниками вимог міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень;
 • контроль технічного, санітарного та екологічного стану транспортних засобів, що впливає на безпеку руху, екологію та санітарні норми;
 • перевірку вагових і габаритних параметрів транспортних засобів;
 • контроль та оформлення дозвільних документів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;
 • облік автомобільних транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів і вантажів;
 • перевірку транспортно-експедиторської документації та ліцензій на здійснення міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. У разі виявлення порушення складається протокол та передається до Головавтотрансінспекції.

  В разі виникнення додаткових запитань, Ви можете отримати консультацію у відділі митних питань та юридичному відділі АсМАП України за тел. 8 (044) 201-54-32 , 201-54-69, 201-54-07, 201-54-70.


 
 
Ссылка на статью: http://interdalnoboy.com/2008/02/27/pamjatka_dlja_vodv.html
Рекомендуем почитать
Щодо особливостей застосування митними органами процесуальної дії – вилучен ...
Як відомо останнім часом Асоціація тісно співпрацює з Держмитслужбою України в частині вироблення єдиної позиції відносно доцільності вилучення транспортних засобів при виявленні порушення митних правил.

Мінімальний перелік заходів, обов’язкових для виконання у разі крадіжки ван ...
У зв’язку із збільшенням випадків крадіжок вантажів на території Російської Федерації звертаємо Вашу увагу на мінімальний перелік заходів, які повинен виконати учасник Асоціації в разі виявлення крадіжки вантажу. Зазначені дії перевізник ...

Стосовно правомірності вимог митних органів Російської Федерації про наданн ...
Згідно інформації, яка надійшла від перевізників в деяких пунктах пропуску українсько-російського кордону митні органи Російської Федерації при митному оформленні вимагають у водіїв додаткові документи не передбачені законодавством.

 
Нам интересно узнать Ваше мнение
Продать автомобиль
Актуальные объявления о продаже

 ЗИЛ 157 Буровая установка БГМ 1 ЗИЛ 157 Буровая установка БГМ 1 '1971
Спецтехника
цена: 16000 USD
3 дня назад
Одесса
 Mercedes-Benz Sprinter 313 Mercedes-Benz Sprinter 313 '2005
Эвакуатор
цена: 16000 USD
5 месяцев назад
Днепр
 MAN TGX MAN TGX '2016
Седельный тягач
цена: 4 900 000 руб.
10 месяцев назад
Московская область,Г.О. Мытищи,МКАД 85-км,пр-д Автомобильный,вл.1 стр. 9
 ЗИЛ 131 Буровая установка БГМ 1 ЗИЛ 131 Буровая установка БГМ 1 '1992
Спецтехника
цена: 17000 USD
1 год назад
Одесса
 CIMC LPC9500G CIMC LPC9500G '2019
Цистерна
цена: 38000 USD
11 месяцев назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500C CIMC LPC9500C '2019
Тяжеловоз
цена: 42000 USD
11 месяцев назад
Благовещенск
 CIMC LPC9500A CIMC LPC9500A '2019
Бортовой
цена: 34000 USD
11 месяцев назад
Благовещенск
 2ПТС 4 2ПТС 4 '1992
Самосвальный
цена: 77000 грн.
1 год назад
Кременчуг
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3650000 руб.
3 года назад
Москва
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3800000 руб.
4 года назад
Москва
 Setra S 416 HDH Setra S 416 HDH '2007
Автобус (47 мест)
цена: 18000000 руб.
4 года назад
Солнечногорский рн
 ПАЗ 4234 ПАЗ 4234 '2012
Автобус (30 мест)
цена: 1800000 руб.
4 года назад
Уфа
Наши информационные партнеры:

ПАО Автокраз

Производитель спецтехники "НижСпецАвто"

Производитель прицепов и кузовов Grunwald

Завод спецтехники "Чайка Сервис"

Компания Дальнобой

Компания Дальнобой
 
Пользовательский поиск
 
Каталог компаний
АвтоСнабЦентр
Татарстан
Автокам
Россия
Агро-Союз
Украина
Автек
Украина
TernoCar
Украина
HOWO Украина
Украина
ООО "АвтоКАМ"
Украина
СИМ-авто
Украина
дуки
Россия
ТК-Альянс
Украина
ТАТРА-УРАЛ
Россия
avoirltd
Россия
Авторадость
Украина
Rigel-RA
Украина
Kamaz-Trans-Servis
Украина
inkom
Россия
Couplage
Россия
СолидАвто
Россия
ГрузовичОК
Украина
yueda
Россия
АКС Авто
Россия
АгроФеррум
Украина
expooil
Россия
ООО НИКО
Россия
N-Trans
Украина
РусАвто
Россия
DAF Wanicki
Казахстан
Крафттранс
Украина
Avtovin
Украина
reyshepherd
Украина
translife.com.ua
Украина
зарегистрировать компанию
войти
Каталог компаний
 
Обратная связь
SiteHeart
Книга жалоб и пожеланий
Оставить сообщение
Главные новости
       
 
 
  Дальнобой новости Автообзор Тест-драйв АсМАП Дорога и закон Автобазар Каталог грузовиков Каталог автобусов Каталог прицепов Грузы и транспорт Фотогалерея