Автомобили YUEJINАвтомобили DAFАвтомобили Mercedes-BenzАвтомобили HyundaiАвтомобили FreightlinerАвтомобили ВладимирАвтомобили Dong FengАвтомобили PeterbiltАвтомобили FordАвтомобили MitsubishiАвтомобили САМСАвтомобили FAW
   
Законодательство и правовые вопросы
Обучение персонала (семинары)
   

Інформація про порядок звернення до господарських та адміністративних судів України

 
Автор: Александр
Дата публикации: 2.11.2007
Категория: Законодательство грузоперевозок
Рейтинг: 96
Порядок звернення до господарських та адміністративних судів

У випадках, коли вирішення спору між юридичними особами шляхом переговорів стає неможливим, виникає необхідність звернення до суду для його вирішення.

При звернені до суду необхідно знати процесуальні дії, які потрібно виконати при поданні документів, щоб уникнути відмови у їх прийнятті. Недостатньо правильно підготувати документ, необхідно точно знати до якого суду треба звернутись за захистом своїх прав та законних інтересів і дотримуватись порядку звернення до суду.

Враховуючи вимоги законодавства та судову практику наводимо практичні поради Учасникам Асоціації, необхідні для ефективного судового вирішення спорів.

До 2005 р. спори між юридичними особами у більшості випадків розглядались виключно господарськими судами, проте з набранням чинності Кодексу адміністративного судочинства України почали виникати ускладнення при визначенні підсудності у зв’язку з наявністю як господарських, так і адміністративних судів.

Завданням адміністративних судів згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України є: захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У зв’язку з недосконалістю Кодексу адміністративного судочинства України, іноді важко визначити до компетенції якого суду відноситься розгляд справи – до господарського чи адміністративного.

Проте, Вищий господарський суд України направив судам лист від 07.02.2006р. №01-8/301 “Про деякі питання, пов’язані з розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів”, а Верховний Суд України роз’яснив це питання в інформаційному листі від 26.12.2005р. №3.2.-20056. Якщо Ви не впевнені у підсудності спору, необхідно звернутися до зазначених актів.

Після визначення підсудності необхідно підготувати та оформити документи для передачі спору на вирішення суду згідно вимог чинного законодавства.

При розгляді спору у господарському суді, згідно ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування господарського суду, до якого подається заява;

2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або індивідуальні ідентифікаційні номери за їх наявності (для фізичних осіб - платників податків);

2-1) документи, що підтверджують за громадянином статус суб'єкта підприємницької діяльності;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; суми договору (у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів);

4) зміст позовних вимог; якщо позов подано до кількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; законодавство, на підставі якого подається позов;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору якщо такі проводилися;

61) відомості про вжиття запобіжних заходів відповідно до розділу V1 Господарського процесуального кодексу України;

7) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, якщо вони необхідні для правильного вирішення спору.

Для подачі позовної заяви до господарського суду сплачується державне мито (розмір визначається у кожному випадку на підставі Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення (станом на 22.10.2007 р. – 118 грн.)

 

В адміністративному процесі більш скромні вимоги до позовної заяви ніж у господарському, так згідно ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України в позові достатньо зазначити наступне:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

4. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

5. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

В адміністративному процесі сплачується судовий збір (розмір визначається у кожному випадку на підставі Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”).


 
 
Ссылка на статью: http://interdalnoboy.com/2007/11/02/nformacja_pro_porjadok_zvernennja_do_gospodarskikh_ta_admnstrativnikh_sudv_ukrani.html
Рекомендуем почитать
Необхідність доказування в суді факту несплати за виконане перевезення вант ...
До Асоціації надходять звернення перевізників щодо надання правової допомоги у питаннях, пов’язаних із стягненням заборгованості за виконані перевізниками міжнародні перевезення вантажів.

ЗМІНА договору про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідально ...
У зв’язку з проведенням планових та позапланових перевірок міжнародних перевізників щодо дотримання ліцензійних умов поширеними стали звернення Учасників до Асоціації зі скаргами на дії представників Головавтотрансінспекції.

зміни до статті 17 Закону України „Про державну реєстрації юридичних осіб т ...
ДО УВАГИ ПЕРЕВІЗНИКІВ! Шановні перевізники, звертаємо Вашу увагу на внесені зміни до статті 17 Закону України „Про державну реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”. Відповідно до с ...

 
Нам интересно узнать Ваше мнение
Продать автомобиль
Актуальные объявления о продаже

 Урал 4320 Урал 4320 '1993
Бортовой
цена: 1200000 руб.
1 месяц назад
Глядень
 ЗИЛ 131 ЗИЛ 131 '1994
Кунг
цена: 450000 руб.
5 месяцев назад
Майкоп
 МАЗ  МАЗ-6312С9-529-012 МАЗ МАЗ-6312С9-529-012 '2018
Спецтехника
цена: 6200000 USD
5 месяцев назад
 КамАЗ 6520LUX КамАЗ 6520LUX '2017
Самосвал
цена: 3971000 руб.
1 год назад
Нефтекамск
 Grunwald Gr-TSt 34 Grunwald Gr-TSt 34 '2017
Самосвальный
цена: 2280000 руб.
1 год назад
Москва
 Schmitz S.K.O 24/L Schmitz S.K.O 24/L '2008
Рефрижератор
цена: 1500000 руб.
2 года назад
Белгород
 Schmitz S.K.O 24/L Schmitz S.K.O 24/L '2008
Рефрижератор
цена: 1500000 руб.
2 года назад
Белгород
 Нефаз 9334 Нефаз 9334 '2017
Площадка
цена: 400000 USD
2 года назад
Набережные Челны
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3650000 руб.
2 года назад
Москва
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3800000 руб.
2 года назад
Москва
 Setra S 416 HDH Setra S 416 HDH '2007
Автобус (47 мест)
цена: 18000000 руб.
2 года назад
Солнечногорский рн
 ПАЗ 4234 ПАЗ 4234 '2012
Автобус (30 мест)
цена: 1800000 руб.
2 года назад
Уфа
Наши информационные партнеры:

ПАО Автокраз

Производитель спецтехники "НижСпецАвто"

Производитель прицепов и кузовов Grunwald

Завод спецтехники "Чайка Сервис"

Компания Дальнобой

Компания Дальнобой
 
Пользовательский поиск
 
Каталог компаний
АвтоСнабЦентр
Татарстан
Автокам
Россия
Агро-Союз
Украина
Автек
Украина
TernoCar
Украина
HOWO Украина
Украина
ООО "АвтоКАМ"
Украина
СИМ-авто
Украина
дуки
Россия
ТК-Альянс
Украина
ТАТРА-УРАЛ
Россия
avoirltd
Россия
Авторадость
Украина
Rigel-RA
Украина
Kamaz-Trans-Servis
Украина
inkom
Россия
Couplage
Россия
СолидАвто
Россия
ГрузовичОК
Украина
yueda
Россия
АКС Авто
Россия
АгроФеррум
Украина
expooil
Россия
ООО НИКО
Россия
N-Trans
Украина
РусАвто
Россия
DAF Wanicki
Казахстан
Крафттранс
Украина
Avtovin
Украина
reyshepherd
Украина
translife.com.ua
Украина
зарегистрировать компанию
войти
Каталог компаний
 
Обратная связь
SiteHeart
Книга жалоб и пожеланий
Оставить сообщение
Главные новости
       
 
 
  Дальнобой новости Автообзор Тест-драйв АсМАП Дорога и закон Автобазар Каталог грузовиков Каталог автобусов Каталог прицепов Грузы и транспорт Фотогалерея