Автомобили ScaniaАвтомобили FAWАвтомобили ЗиЛАвтомобили ISUZUАвтомобили FordАвтомобили УралАвтомобили ТАТРААвтомобили Skoda-LIAZАвтомобили DAFАвтомобили FotonАвтомобили МАЗ-MANАвтомобили Freightliner
   
Законодательство и правовые вопросы
Обучение персонала (семинары)
   

Інформуємо Вас щодо правової позиції Верховного Суду України з приводу притягнення водіїв до відповідальності за порушення ст. 352 Митного кодексу України

 
Автор: Александр
Дата публикации: 3.09.2007
Категория: Законодательство грузоперевозок
Рейтинг: 84
Шановні перевізники!
Інформуємо Вас щодо правової позиції Верховного Суду України з приводу притягнення водіїв до відповідальності за порушення ст. 352 Митного кодексу України.
Так, поширеними стали випадки коли товаровідправник, з метою отримання більшого прибутку, завантажує більшу кількість товару ніж зазначає в товарно–супровідних документах. Внаслідок чого, на особу, яка здійснює перевезення вантажу та подає товарно – супровідні документи для митного контролю, складається протокол про порушення митних правил по факту вчинення водієм адміністративного правопорушення передбаченого ст. 352 Митного кодексу України (Стаття 352. Дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів, а також конфіскацію товарів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України).
Висвітлюємо вам правову позицію Верховного Суду України щодо застосування ст. 352 Митного кодексу України до перевізників при невідповідності кількості товару кількості зазначеної в супровідних документам.
21 травня 2005р. в зону митного контролю митного поста “Грем’яч” Новгород – Сіверської митниці прибув автомобіль, водій якого С. (представник фірми перевізника) подав товарно–супровідні документи про переміщення збірного вантажу “вироби для дітей” (шістнадцять найменувань) із Франції до Росії. Під час здійснення митного контролю у фургоні автомобіля і причепі було виявлено тридцять одне найменування товарів, про які відсутня інформація у документах, поданих для митного контролю, а також десять найменувань товарів, кількість яких перевищувала заявлену в товарно–супровідних документах. При цьому, загальна кількість місць фактично виявилася на 35 місць більшою, ніж заявлено в зазначених документах.
Менський районний суд Чернігівської області визнав С. винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 352 МК України, і піддав його стягненню у виді конфіскації виробів для дітей, про які не містилось інформації у документах, поданих для митного контролю (тридцять одне найменування), і тих, кількість яких перевищувала заявлену в товарно–супровідних документах (десять найменувань), а також транспортних засобів – автомобіля та причепа.
Виконуючий обов’язки голови апеляційного суду Чернігівської області у перегляді постанови місцевого суду відмовив.
Верховний Суд України розглянувши касаційну скаргу в своїй постанові вказав, що С. визнав фактичні обставини події, що не приховував товар і не мав умислу на порушення митних правил, оскільки товар був завантажений, запакований та опломбований відправником.
При винесенні постанови Верховний Суд України зазначив, що згідно з диспозицією ст. 352 МК України об’єктивна сторона складу правопорушення, за яке С. притягнуто до адміністративної відповідальності, характеризується діями, спрямованими на приховування переміщуваного товару, що спричиняє негативні наслідки, а суб’єктивна сторона – лише умислом.
Відповідно до роз’яснень Пленуму Верховного Суду, що містяться в абз. 6 п. 6 постанови від 3 червня 2005р. “Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил”, не можна розглядати як правопорушення дії особи, яка здійснюючи транзитне перевезення товарів через територію України, надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила.
За таких обставин перший заступник Голови Верховного Суду України постанову Менського районного суду Чернігівської області від 23 червня 2005р. щодо С. скасував і закрив справу за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 352 МК України, постановив конфісковані товари для дітей (41 найменування) та транспортні засоби (автомобіль та причеп) повернути С.
Відповідно до вищезгаданої постанови, ВСУ не виявив умисного порушення митних правил (ст. 352 МК України) в діях водія С., оскільки товар був завантажений, запакований та опломбований відправником і тому справа по факту вчинення адміністративного правопорушення в подібних випадках закривається, а постанова митного органу скасовується.
Таким чином, підсумовуючи викладене, зазначимо, що правова позиція Верховного Суду України полягає в тому, що для притягнення до відповідальності за порушення ст. 352 Митного кодексу України необхідна наявність умислу в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
Департамент правового забезпечення

 
 
Ссылка на статью: http://interdalnoboy.com/2007/09/03/nformumo_vas_shhodo_pravovo_pozic_verkhovnogo_sudu_ukrani_z_privodu_pritjagnennja_vodv_do_vdpovdalnost_za_porushennja_st_352_mitnogo_kodeksu_ukrani.html
Рекомендуем почитать
Щодо порушення режиму зони митного контролю водіями транспортних підприємст ...
До Асоціації продовжують надходити повідомлення Ягодинської митниці про порушення водіями деяких підприємств правил перебування вантажних транспортних засобів в зоні митного контролю пункту пропуску «Ягодин».

Щодо порядку переміщення виставкових вантажів через митний кордон України!
З метою інформування міжнародних перевізників Державна адміністрація автомобільного транспорту направила на нашу адресу лист-роз’яснення Міністерства економіки України щодо порядку переміщення виставкових вантажів через митний кордон України.

Щодо порядку переміщення виставкових вантажів через митний кордон України!
З метою інформування міжнародних перевізників Державна адміністрація автомобільного транспорту направила на нашу адресу лист-роз’яснення Міністерства економіки України щодо порядку переміщення виставкових вантажів через митний кордон України.

 
Нам интересно узнать Ваше мнение
Продать автомобиль
Актуальные объявления о продаже

 Volvo FH-12 Volvo FH-12 '2008
Седельный тягач
цена: 2100000 руб.
1 месяц назад
Белгород
 ЗИЛ 131 ЗИЛ 131 '1980
Шасси
цена: 5500 USD
2 месяца назад
Сумы
 Volvo FH-12 Volvo FH-12 '2008
Седельный тягач
цена: 2400000 руб.
2 месяца назад
Белгород
 Mercedes-Benz Атего 1517 Mercedes-Benz Атего 1517 '1999
Рефрижератор
цена: 1150000 USD
2 месяца назад
Севастополь, Крым
 Schmitz S.K.O 24/L Schmitz S.K.O 24/L '2008
Рефрижератор
цена: 1500000 руб.
1 месяц назад
Белгород
 Schmitz S.K.O 24/L Schmitz S.K.O 24/L '2008
Рефрижератор
цена: 1500000 руб.
2 месяца назад
Белгород
 Нефаз 9334 Нефаз 9334 '2017
Площадка
цена: 400000 USD
3 месяца назад
Набережные Челны
 Нефаз 9334-20-10 Нефаз 9334-20-10 '2016
Фургон
цена: договорная
3 месяца назад
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3650000 руб.
4 месяца назад
Москва
 ЛиАЗ 525653 ЛиАЗ 525653 '2012
Автобус (88 мест)
цена: 3800000 руб.
4 месяца назад
Москва
 Setra S 416 HDH Setra S 416 HDH '2007
Автобус (47 мест)
цена: 18000000 руб.
6 месяцев назад
Солнечногорский рн
 ПАЗ 4234 ПАЗ 4234 '2012
Автобус (30 мест)
цена: 1800000 руб.
6 месяцев назад
Уфа
Наши информационные партнеры:

ПАО Автокраз

Производитель спецтехники "НижСпецАвто"

Производитель прицепов и кузовов Grunwald

Завод спецтехники "Чайка Сервис"

Компания Дальнобой

Компания Дальнобой
 
Пользовательский поиск
 
Каталог компаний
АвтоСнабЦентр
Татарстан
Автокам
Россия
Агро-Союз
Украина
Автек
Украина
TernoCar
Украина
HOWO Украина
Украина
ООО "АвтоКАМ"
Украина
СИМ-авто
Украина
дуки
Россия
ТК-Альянс
Украина
ТАТРА-УРАЛ
Россия
avoirltd
Россия
Авторадость
Украина
Rigel-RA
Украина
Kamaz-Trans-Servis
Украина
inkom
Россия
Couplage
Россия
СолидАвто
Россия
ГрузовичОК
Украина
yueda
Россия
АКС Авто
Россия
АгроФеррум
Украина
expooil
Россия
ООО НИКО
Россия
N-Trans
Украина
РусАвто
Россия
DAF Wanicki
Казахстан
Крафттранс
Украина
Avtovin
Украина
reyshepherd
Украина
translife.com.ua
Украина
зарегистрировать компанию
войти
Каталог компаний
 
Обратная связь
SiteHeart
Книга жалоб и пожеланий
Оставить сообщение
Главные новости
       
 
 
  Дальнобой новости Автообзор Тест-драйв АсМАП Дорога и закон Автобазар Каталог грузовиков Каталог автобусов Каталог прицепов Грузы и транспорт Фотогалерея